The main idea of this information is about the wisdom of pain and understanding its significance. Pain is seen as a way to learn and grow in life. It can be physical, mental, emotional, or spiritual, and it is important to manage it and learn from it. Living in the present moment and being aware of our emotions is also emphasized. The speaker invites listeners to explore different paths and possibilities for healing and personal growth.
ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ� ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ្ទ� ្្្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ក្ Dzisiejszym tematem jest mądrość bólu i wytłumaczenie jego znaczenia. Redakcja Polish Voice FM zastrzega, że niniejsza audycja i tematy tutaj poruszane nie stanowią porady medycznej. Jeżeli potrzebujesz porady, skontaktuj się ze swoim lekarzem GP lub farmaceutą. Tytuł dzisiejszej audycji – mądrość bólu. Możesz powiedzieć, co takiego jest mądrego w bólu. Otóż jest to umiejętność odnalezienia kluczowych informacji w procesie pełnego doświadczania życia, którego jednym z elementów jest różnego rodzaju ból, nazywany bardzo różnie w zależności od czasu, miejsca, sytuacji, ludzi.
Mądrość bólu Symbolem jest np. dyskomfort, niezrozumienie, brak akceptacji, oddalenie, odrzucenie, brak uważności, nieobecność bliskich nam ludzi oraz wiele różnych form czy też przejawów niemożności doświadczania czegoś lub osiągania swoich pragnień i potrzeb. Jest wiele przejawów bólu fizycznego, mentalnego, emocjonalnego, a nawet bólu duchowego i niemożności spełnić doświadczania radości życia. Ból Dla każdego z nas ból jest czymś innym. W życiu towarzyszy nam prawdopodobnie od dzieciństwa, chyba że mieliście wspaniałe dzieciństwo. Zaczyna się on w dzieciństwie, przechodzi przez partnerstwo, później jest w rodzicielstwie.
I ciągle myślimy, zamartwiamy się jak to jest, czy też jak to będzie jutro, jak to będzie później, jak to będzie gdy skończymy szkołę, gdy pójdziemy na studia, a może pójdziemy do pierwszej pracy. Ciągle zastanawiamy się jak to będzie, jak to będzie w relacjach międzyludzkich. Może zdarzyć się jakaś sytuacja, nieoczekiwany wypadek lub inne rzeczy, z którym nie będziemy mogli sobie poradzić i znowu mamy do czynienia z bólem. Ale chodzi tutaj o to, aby nauczyć się wyciągać wnioski z tych różnych sytuacji, z tych różnych rzeczy, które w życiu napotykają każdego z nas.
Może jesteśmy już dorosłym człowiekiem, może otwieramy własną działalność, własny biznes i porykamy się z różnego rodzaju sytuacjami. Nie umiemy sobie z tym poradzić, nie wiemy co robić, jak robić. Zastanawiamy się, może mamy rodzinę i próbujemy pogodzić kilka rzeczy naraz. I tutaj mamy do czynienia właśnie z różnego rodzaju formami bólu, czy też może rozstania, bo musimy gdzieś wyjechać, może w delegację, może do innego kraju. Są różne formy, różne przejawy, ale chodzi o to, aby nauczyć się dokonywać właściwych wyborów, aby nauczyć się żyć tak naprawdę.
Ponieważ wielu ludzi żyje z przeszłości i tą przeszłość ciągnie za sobą. Ciągnie za sobą, a później myśli o przyszłości, biorąc pod uwagę przeszłość. Podświadomość nas kieruje do przyszłości, ale z doświadczeniami z przeszłości. I tutaj pojawia się różnego rodzaju ból, obawy o jutro. A gdzie jesteśmy? Nie ma nas w teraźniejszości. Dlaczego? Zbyt mało nas w teraźniejszości, dlatego nie żyjemy pełnią życia. A życie tak naprawdę jest w teraźniejszości, jest tu i teraz. Zobaczcie jak żyją dzieci. Dzieci żyją tu i teraz.
One po prostu są, doświadczają. Doświadczają wszystkiego tu i teraz. Swoim ciałem, swoim umysłem, swoimi emocjami. One potrafią z jednej rzeczy, z jednej czynności przejść do drugiej w tak prosty sposób. Może warto byłoby popatrzeć i zobaczyć jak dzieci to robią, żeby nauczyć się żyć w teraźniejszości. Doświadczać tego całkowicie. Może nauczyć się obserwacji samych siebie. Nauczyć się w którym miejscu jesteśmy. Dlaczego tu jesteśmy. Wyciągać wnioski z tego wszystkiego. Właśnie nauczyć się obserwacji wszystkiego. Nie skupiać swojej uwagi w rzeczach, które nie przynoszą nam korzyści, chociażby w mediach społecznościowych czy coś takiego.
Oczywiście, każdy z nas zajrzy od czasy do czasu, obejrzy sobie film. To zrozumiałe. Ale chodzi o to, że niektórzy potrafią godzinami spędzać tam czas, a zaniedbujemy teraźniejszość. A teraz wszystko dzieje się w teraźniejszości. Zawsze się działo w teraźniejszości. Coś co nazywamy jutrem nie istnieje. Jest tylko teraz. Więc trzeba byłoby nauczyć się żyć w teraźniejszości. Nauczyć się czym jest ból życia codziennego. Nauczyć się go rozpoznawać. Nauczyć się go interpretować. Nauczyć się zarządzać tym bólem. Bo można zarządzać bólem fizycznym, jak również możemy nauczyć się zarządzać bólem emocjonalnym.
Pytanie, czy wiesz, jakie mamy emocje? Czy potrafisz opisać te emocje? Chociaż kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt. Jesteś w stanie? A czy jesteś w stanie pokazać, jak doświadcza się różnego rodzaju emocji? Doświadczenia są to uczucia. Uczucie jest jakby takim potencjometrem. Sami decydujemy o tym, jak bardzo będziemy doświadczali tych emocji różnego rodzaju. I teraz w którą kierunku pójdziesz? Czy pójdziesz w kierunku niskowibracyjnych emocji, czy wysokowibracyjnych? Tam, gdzie jest szczęście, radość. Warto o tym pomyśleć. Warto się zastanowić. Będę mówił więcej o mądrości bólu, ponieważ jest naprawdę duża mądrość w tym, aby nauczyć się zarządzać tym bólem.
Nauczyć się wyciągać wnioski z sytuacji, które mamy w życiu. Jest to bardzo ważna umiejętność. I zyskamy dzięki temu przewagę nad wszystkim i nad wieloma ludźmi, wieloma sytuacjami, które w życiu nas spotkają. Gdy nauczymy się zarządzać bólem fizycznym, mentalnym i emocjonalnym, a w pewnym momencie i bólem duchowym, ponieważ jest to coś w rozwoju naszym, co sprawia również troszeczkę dyskomfort, ból, ponieważ mamy coś, co już doświadczyliśmy, a tutaj wchodzimy w coś zupełnie nowego. Otwierają się nowe możliwości, nowy świat, nowe zrozumienie wszystkiego i wtedy pojawia się również ból.
Chodzi o to, żeby zrozumieć, żeby nauczyć się tym wszystkim zarządzać, żeby wejść w nowe życie, ponieważ jest to pewnego rodzaju nowe życie, z nowymi doświadczeniami, ale już w innym formacie, z innymi barwami. Z inną jakością tego życia w rozwoju duchowym. Będę mówił tutaj o książkach, będę mówił o ludziach, którzy się specjalizują w bólu, specjalizują się właśnie w różnych formach bólu. Ludzie, którzy mają może fundacje, ludzie, którzy są uzdrowicielami. Gdzie ich szukać? Kim oni są? Jak można doświadczyć uzdrowienia? Jak można doświadczyć cudów? Czym to jest? Co takiego trzeba zrobić, żeby tego doświadczyć? Jak żyć, żeby być szczęśliwym każdego dnia? Właśnie o tym wszystkim będę mówił.
Właśnie o tym wszystkim będę mówił. Będę mówił, rozmawiał, będę pokazywał Wam różne ścieżki, różne drogi, coś czego sam doświadczyłem i coś co proponuję, abyście spróbowali, abyście zobaczyli, posmakowali, abyście zobaczyli nowych możliwości, ponieważ jest ich naprawdę bardzo, bardzo dużo. Trzeba tylko otworzyć się na nowe, nauczyć się zarządzania tym wszystkim. Zatem zapraszam do następnych audycji, w których będę dosyć dużo mówił, ale już konkretnie o bólu fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i rozwoju duchowym. Na tym zakończymy dzisiejszą audycję. Nazywam się Ryszard Boryczka i prowadzę dzisiejszą audycję pod głównym tytułem Mądrość Bólu, która ma charakter komplementarnego podejścia do zdrowia i życia w aspekcie tego, co rozumiemy jako fizyczność, energię życiową i duchowość.
Zapraszam do następnego cyklu audycji. Mądrość Bólu