
Nothing to say, yet
Listen to Podcast by Fanni Major MP3 song. Podcast song from Fanni Major is available on Audio.com. The duration of song is 04:02. This high-quality MP3 track has 1360.522 kbps bitrate and was uploaded on 21 May 2024. Stream and download Podcast by Fanni Major for free on Audio.com – your ultimate destination for MP3 music.










Creator Music & SFX Bundle
Making videos, streaming, podcasting, or building the next viral clip?
The Content Creator Music & SFX Bundle delivers 70 packs of hard-hitting tracks and sound effects to give your projects the fresh, pro edge they deserve.










Comment
Loading comments...
I welcome everyone to my first podcast, which focuses on school and life within the school. I interview Gaspár Halnalka about the role of parents in school decisions and finding one's place in school. He talks about his parents wanting him to attend a sports school, but he chose a technical university instead. He also discusses his difficulty in fitting in initially but eventually finding his group of friends. He expresses disagreement with the school curriculum, believing it only prepares students for school life. The second guest, CsÃki Börkö, talks about potentially teaching in the future and cherishing moments spent with classmates on school trips. He suggests changing the timing and length of classes to better suit students' needs. Finally, he shares his opinion on subjects taught in school, emphasizing the importance of focusing on subjects relevant to future goals and allowing flexibility for disinterested students. Szeretettel köszöntök mindenkit az elsÅ‘ podcast vadásomban, aminek a témája az iskola és az iskolán belüli élet és lehetÅ‘ségek. Az elsÅ‘ meghÃvottam, az Gaspár Halnalka, tehát köszöntelek téged, és akkor az elsÅ‘ kérdésem lenne hozzád, hogy milyen szerepet játszottak a szüleid az iskolai döntéseidben, mint például a pályaválasztásban. A szüleim azt szerették volna, hogy sportiskolába menjek, de mivel mérnöki egyetemben szeretnék továbbmenni, ezért jobbnak láttam, hogyha a refübe jövök. A második kérdésem azaz lenne, hogy milyennek érzed az iskola lépürét, úgy gondolod, hogy mindenki meg tudja találni a saját társaságát, és hogyha igen, te megtaláltad, és milyen gyorsan sikerült ez? Kilencedik elején elég nehezen jöttem ki az osztálytársaimmal, de szerintem második fél évre sikerült beilleszkedni. Szerinted a refi az mennyire készÃt fel az életre? Tehát mindjárt gondolod azt, hogyha kirédsz majd az iskola kapujén kÃvül, akkor te 100%-ig el tudsz majd beilleszkedni a világban, és maga biztosan tudsz élni, vagy azért lesznek akadályok, amiket nem biztos, hogy át tudsz lépni? Én egyáltalán nem értek egyet ezzel a tantervel, és szerintem az iskola csak az életségére készÃt fel. A második meghÃvottunk, az CsÃki Börkö, és hozzám az lenne az elsÅ‘ kérdésem, hogy Börkö, ha megkérnének 10 év múlva, vagy akár 5 év múlva, hogy gyere be egy órára tanÃtani, helyettesÃteni, akkor szÃvesen elvállalnád ezt, vagy azt mondanád, hogy inkább hagyjatok? Szerintem elvállalnám, mivel sok olyan tanár van az iskolánkban, akivel jó kapcsolatot ápolunk, és biztos, hogy segÃtenék nekik, vagy akár szeretnék velük újra találkodni. A második kérdés, ha Ãgy visszagondolsz a három évvel, melyik pillanatot tudod kiragadni, ami leginkább megmaradt neked? Szerintem három év alatt a leginkább a korussal való kirándulások maradtak meg a legjobban, mivel nagyon jó közösség alakult ki, és jó hangulatban teltek el a kirándulások. A harmadik, hogy ha tudnál változtatni az órákkal kapcsolatban, akkor mit változtatnál? Akár, hogy mikor kezdÅ‘djön az elsÅ‘ óra, vagy mikor legyen az utolsó, vagy hogyha lehetne például, akkor legyen inkább 40 perc, és akkor órák is hosszabbak a fünetek. Szerintem az iskolakezdés jó, hogyha nyolc för akkor kezdÅ‘dik, viszont a nehezebb órákat elÅ‘rébb tenném, mivel nem a legjobb, hogy egy matekóra, vagy egy románóra a nap végén van, mivel a diákok már nagyon fáradtak. Mit gondolsz a tantárban szereplÅ‘ tantárgyakról? Melyek azok, amelyek hiányoznak, vagy amelyeket esetleg te tartod feleslegesnek? Szerintem nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az érettségi, vagy a fÅ‘ tantárgyakra, azokra, amire tovább szeretnénk menni, viszont a feleslegesnek gondolom tantárgyakat nem gondolom, hogy annyira kéne erÅ‘ltetni, vagy esetleg, hogyha az egész osztályt nem érdekli, akkor lazára kéne menni. Feliratot készÃtették az Amara.org közösségétÅ‘l
There are no comments yet.
Be the first! Share your thoughts.
